Syrenie tosty zbyt ładne, żeby je zjeść.

tosty

W zeszłym tygodniu natknęłam się na profil na Instagramie Adeline Waugh, która opisuje siebie jako „stylistka jedzenia  i osoba, która lubi tworzyć piękne rzeczy z jedzenia”. Trzeba przyznać, że jej nowy pomysł, czyli pastelowe tosty są faktycznie bardzo ciekawe. Nie jestem pewna, czy nadają się do jedzenia, a jeśli się nadają, to czy są smaczne, ale z pewnością cieszą oko.

Jej najbardziej znane pomysły to Mermaid Toast, czyli Syreni Tost – jest to tost z niesamowicie wyglądającym błękitnym kremem, przypominającym kolory morza. Aby go stworzyć wymieszała niebiesko-zielony proszek z alg z domowej roboty serkiem z mleka migdałowego. Ta mieszanka brzmi trochę abstrakcyjnie, ale efekt też jest lekko abstrakcyjny.

I guess mermaid toast is officially a thing if @foodandwine did a feature on it… what!? ? ? Beyond flattered…the name sticks for this aquatic creation. I feel like I'm about to go on a mild rant: So, this happened when I put unicorn toast out there too… there will be so many wonderful comments and articles covering it- but then there are also so many people and articles hating on it; saying it's "silly" and asking, "why?" Or "who has time for that?!" Let me just put this out there: I am just having fun! I am a food stylist and I like to create beautiful things using food- I've never claimed to be starting a trend or a putting out a new recipe that is super practical- it's 100% impractical, I just like to play around in the kitchen and attempt to create something aesthetically pleasing and unique from time to time. Also, I don't know about you, but with everything going on in the world today, sometimes I just want to look at some colorful food. Okay- rant over, phew ?? I shouldn't even pay attention to the negativity when there's so much positivity from everyone out there, and for that- I'm extremely appreciative! ❤️ Link in bio to check out the F&W article on #mermaidtoast #vibrantandpure

A post shared by Adeline Waugh (@vibrantandpure) on

New toast creation in the works… ?

A post shared by Adeline Waugh (@vibrantandpure) on

Innym ciekawym pomysłem Adeline jest Unicorn Toast, czyli Tost Jednorożca. Jest to nic innego jak tost z kolorowymi kremami, które tworzą efekt tęczy. Jak sama pisze na swojej stronie, aby go zrobić użyła naturalnie zabarwionych kremowych serków.??

A post shared by Adeline Waugh (@vibrantandpure) on

Choć niektórzy mogą twierdzić, że takie kreacje z użyciem jedzenia są w ogóle niepotrzebne, to ja uważam, że wnoszą dużą dozę kreatywności i piękna w dziedzinę życia, która raczej nie jest kojarzona z artystami.

zdjęcia: Instagram/profil: vibrantandpure

Lubisz to? Podziel się z innymi :)

Izabela Misztal

Kucharka - amatorka, ale szef kuchni na tej stronie. Wielbicielka jedzenia, która ma nadzieję spróbować chociaż raz w życiu wszystkich potraw świata.

  • Jejku cudowne są 😀 Jadłabym z chęcią, ale najpierw porobiłabym zdjęcia 🙂

    • Mam tak samo. Pytanie tylko, jak takie coś w ogóle smakuje 😉