Po prostu po włosku… Książka idealna na prezent.

ksiażka kucharska prezent

Po prostu po włosku to zdecydowanie moja ulubiona książka kucharska. Właściwie można ją nazwać książką kucharsko – rodzinną. W książce oprócz przepisów na włoskie potrawy znajdują się również zdjęcia, wspomnienia i historie rodziny Chiappa, czyli włoskich emigrantów mieszkających w Walii.

Autorkami książki są trzy siostry, Michela, Emanuela i Romina, które zapraszają czytelnika do swojego małego świata pełnego rodzinnych tradycji, spotkań i wspólnego gotowania. Dziewczyny podkreślają, że choć bardzo się od siebie różnią, to całe ich życie kręci się wokół rodziny i jedzenia.

prezent książka kucharska

Po II wojnie światowej, kiedy Włochy popadły w duże kłopoty finansowe mnóstwo Włochów emigrowało w poszukiwaniu lepszego życia poza granicę kraju. Dziadkowie sióstr również wyemigrowali i za swój nowy dom uznali Walię. To połączenie kultur sprawiło, że mottem dziewczyn, którym kierują się w życiu jest „włoski smak, brytyjski styl”.

Muszę podkreślić, że dla mnie nie jest to zwykła książka kucharska. Jest częściowo historią rodzinną, która pokazuje pewien styl życia, włoski styl życia, który myślę, że jest bliski wielu Polakom. Najważniejszy w ich rodzinie był stół, który uginał się od ciężaru pysznych dań i był centralnym punktem życia. W książce siostry chcą pokazać, że wspólne, rodzinne gotowanie powinno sprawiać radość i starają się udowodnić, że pomimo aktywności zawodowej, warto dużą wagą przywiązywać do tradycji i rodziny.

WŁOSI NIE JEDZĄ PO TO, ŻEBY ŻYĆ, ALE ŻYJĄ PO TO, ŻEBY JEŚĆ

W książce znajdują się między innymi przepisy na makarony, pizze, gnocchi, risotto, zupy, sałatki, naleśniki, ryby, różne ciastka i ciasteczka. Dużym plusem są świetne, klimatyczne zdjęcia, interesujące opisy i ciekawe kulinarne porady, które przydają się podczas przyrządzania potraw np. co i jak mrozić czy lista kuchennych niezbędników. Jest nawet szczegółowy opis jak przyrządzić świeży, domowy makaron a nawet porady co dodać aby makaron miał inne barwy np. różowy, czarny, zielony czy pomarańczowy.

Książkę dostałam w prezencie od przyjaciółki. Wydana została kilka lat temu, ale myślę, że bez problemy można ją kupić w internetowych księgarniach. Także jeśli ktoś szuka fajnego prezentu dla miłośników kuchni włoskiej, to polecam właśnie tę pozycję.

Zapraszam do polubienia strony Głodna Polka na Facebooku:

książka kucharska prezent20191007_221034

książka kucharska prezent

książka kucharska prezentksiążka kucharska prezent

 

 

 

 

 

 

 

książka kucharska prezent

książka kucharska prezent

Lubisz to? Podziel się z innymi :)

Izabela Misztal

Kucharka - amatorka, ale szef kuchni na tej stronie. Wielbicielka jedzenia, która ma nadzieję spróbować chociaż raz w życiu wszystkich potraw świata.