Etapy pielęgnacji cery dla osób około 30 roku życia.

zdrowa skóra

 

Jakie są etapy pielęgnacji cery osoby około 30 roku życia?

Etap pierwszy – oczyszczanie

Etap obowiązkowy. Skórę trzeba oczyścić, zwłaszcza jeśli stosuje się mocny makijaż. Należy dokładnie umyć twarz za pomocą dobranego do stanu cery olejku myjącego, żelu czy specjalnego mydła. Można korzystać z akcesoriów do mycia tj. ściereczki, płatków oczyszczających, elektrycznych urządzeń sonicznych.

Etap drugi – tonizowanie

Etap również obowiązkowy. Po dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy, przetrzyj ją wacikiem nasączonym właściwym tonikiem lub hydrolatem (woda kwiatowa lub roślinna). Używanie wacika pozwala dokładniej oczyścić skórę z brudu i tłuszczu.

Etap trzeci – spryskanie twarzy esencją roślinną

Esencja roślinna to wzbogacony hydrolat. Najlepiej aplikować ją na skórę za pomocą atomizera. Po prostu spryskujemy skórę esencją. Kosmetyk ten zawiera składniki aktywne, które mają się wchłonąć (nie ścieramy go wacikiem).

Etap czwarty – kremy i serum

Aplikuj na skórę wybrany dla Ciebie krem lub serum z retinolem lub retinoidem. Jeżeli jest to krem o silnym stężeniu, stosuj go rzadziej np. trzy razy w tygodniu.

Po około godzinie od aplikacji kremy z retinolem lub retinoidem nałóż serum ochronne o działaniu nawilżająco-łagodzącym.

źródło: „skóra. azjatycka pielęgnacja po polski”, Barbara Kwiatkowska.

 

Lubisz to? Podziel się z innymi :)

Izabela Misztal

Kucharka - amatorka, ale szef kuchni na tej stronie. Wielbicielka jedzenia, która ma nadzieję spróbować chociaż raz w życiu wszystkich potraw świata.